گروه سرمایه گذاری توسعه صنعت البرز (سهامی عام)

درباره ما

تاریخ تاسیس: 1384/01/30

تاریخچه

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز با هدف مشارکت و تامین مالی طرح‌ها به صورت اتکائی در صنایع فولاد و سیمان در سال 1384 تاسیس گردید و جذب نقدینگی‌ها و به‌کار‌گیری آن در سودآور‌ترین بخش‌های صنعتی، در راس اهداف این شرکت قرار گرفت.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز دارای شرکت‌های متعدد می‌باشد. فعالیت شرکت‌های عضو گروه این شرکت از تنوع و گستردگی خاصی برخوردار است و به بخش‌های تولید، خدمات فنی و مهندسی، بازرگانی، اجرای پروژه‌ها به‌صورت E.P.C و فعالیت در بازار سرمایه تقسیم می‌شود.

از فعالیت‌های بخش تولیدی می‌توان به ساخت و تولید مصالح ساختمانی، محصولات نیمه ساخته و ساخته شده در بخش صنایع فولادی و ساختمان اشاره کرد.

بخش خدمات فنی و مهندسی با استفاده از با‌سابقه‌‌ترین متخصصین صنایع مختلف خصوصاً صنعت فولاد و سیمان در ارائه خدمات اعم از مهندسی، ساخت تجهیزات، نصب و راه‌اندازی، بهره‌برداری و تعمیرات به مجتمع‌های فولاد و سیمان و سایر صنایع کشور آماده می‌باشد.

در بخش پیمانکاری به صورت E.P.C+F و صادارت خدمات فنی و مهندس توانسته در داخل و خارج از کشور فعالیت گسترده و نقش اساسی ایفا نماید. بخش بازرگانی با صادرات مواد معدنی، فولاد و خدمات فنی و مهندسی فعالیت گسترده‌ای دارد.

سرمایه‌گذاری در طرح‌های معدنی و صنعتی این گروه در پروژه‌های مرتبط، اکتشاف، بهره‌برداری و استخراج از معادن سنگ آهن و سرمایه‌گذاری در ساخت و احداث کارخانه تولید سیمان، گندله، بیلت و اسلب، مقاطع فولادی و فولاد اقدامات اساسی انجام داده است.

در دنیای کسب و کار رقابتی امروز مدیریت و مهارت هم‌پای سرمایه و دارایی و گاه بیش از آن در تولید ثروت نقش دارد. مدیریت بهینه که به افزایش بهره‌وری سرمایه و نیروی انسانی منجر می‌گردد.

برای مصرف کنندگان کیفیت برتر را به ارمغان می‌آورد و برای ملت‌ها رشد اقتصادی و افزایش ثروت ملی را به دنبال دارد. بدیهی افزایش قدرت اقتصادی کشورها، توان چانه زنی آن‌ها را در چالش‌های سیاسی – اقتصادی جهانی افزایش می‌دهد. ما معتقدیم توجه به مدیریت بهینه می‌تواند کشور ما را که سرشار از منابع ارزشمند و ذخایر گراسنگ خدادادی است به قدرت اقتصادی برتر نایل کند و تقویت بنگاه‌های اقتصادی کارآمد در بخش خصوصی روند رشد اقتصادی را شتاب می‌بخشد و زمینه ساز رقابت در مقیاس جهانی می‌گردد. ما بر این باوریم که در چارچوب نظام اقتصادی کشورمان فعالیت آزاد و سالم بخش خصوصی از رهگذر استفاده به موقع و هوشمندانه از فرصت بازار، امکان شکوفایی اقتصادی بیشتری را فراهم می‌کند. با این نگاه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز پا به عرصه وجود نهاده تا رسالت خود را بدین‌گونه دنبال کند.

 • ما معتقدیم دارایی اصلی ما در نیروی انسانی است و نه در احوال و املاک شرکت
 • مهارت، مدیریت، نوآوری، تکنولوژی، آینده‌نگری دانش عمومی و بهبود مستمر مزیت‌های ویژه این شرکت در عرصه رقابت ملی و جهانی است.
 • اطلاع‌رسانی شفاف، ارتباطات دو سویه با مشتریان و سهامداران و کارکنان، فعالیت قانون‌مند و کار‌گروهی با رویکرد پایدار شرکت است.
 • شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز متعلق به همه سهامداران است و نسبت به همه سهامداران، مشتریان، کارکنان و عموم مردم مسئولیت دارد.
 • مسئولیت ما نسبت به سهامداران ایجاب می‌کند که به دنبال بازده بهینه سرمایه از طریق رشد دائمی سود و مدیریت سنجیده و جسورانه دارایی باشیم؛ از این رو روش مدیریت ما منتهی به اثرگذاری مثبت بر قیمت سهام ما در بازار می‌گردد.
 • هدف اصلی کسب و کار ما ایجاد ارزش افزوده در صنعت با تکیه بر پتانسیل‌های ظرفیت‌های فراوان مادی و معنوی به وسیله ارائه خدمات مدیریت است.
 • هدف دیگر شرکت بهره‌برداری بهینه از معادن و ذخایر طبیعی کشور است.
 • شرکت با فعالیت در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی در صدد است تا فعالیت خود را در سطح جهانی ارتقا بخشد.
 • ما می‌خواهیم در شرکت خود محیطی را فراهم آوریم که خلاقیت و نوآوری شکوفا شود و همواره در خلق ارزش‌های نوین پیشگام باشیم.
 • ما مشارکت اجتماعی را به عنوان یک هدف ارزشمند کسب و کار می‌شناسیم حمایت از پروژه‌های ارزشمند اجتماعی در حوزه‌هایی که ما در آن فعالیت داریم به سلامت و سعادت جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم کمک می‌کند. ما در همه موارد به صداقت و درستکاری وفادار و معتقدیم و از تامین کنندگان متعهد به این اصول بر اساس ارزیابی کیفیت و قیمت خدمات آنان حمایت می‌کنیم و شرکت‌های تابعه خود را بر این پایه سازماندهی می‌نماییم.
 • این شرکت به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری ما در (هلدینگ کمپانی) عمدتا فعالیت‌های خود را با تکیه بر اصل هم‌افزایی از طریق شرکت‌های وابسته و با مشارکت با اشخاص حقوقی و حقیقی انجام می‌دهد.
 • موضوع فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری صنعتی، مدیریت بهینه سرمایه‌های انسانی و مالی و معادن با تکیه بر تکنولوژی نوین است.
 • اولویت این فعالیت‌ها بدین گونه است:

الف- خرید سهام شرکت‌ها و کارخانجات (اعم از خصوصی و دولتی) در جهت ادغام افقی در زنجیره تولید ارزش

ب – مشارکت در سرمایه‌گذاری جهت توسعه واحدهای موجود صنعتی و یا تکمیل طرح‌های در دست اجرا

ج – مدیریت پیمانی واحدهای بزرگ صنعتی در راستای تفکیک مالکیت از مدیریت و به منظور توسعه دانش و توان مدیریت بخش خصوصی در باروری اقتصادی ملی در راستای بهینه از ظرفیت و افزایش راندمان تولید

ه – جلب مشارکت‌های مردمی از طریق عرضه سهام

و – جذب منابع مالی ارزان و جلب سرمایه‌های خارجی برای افزایش شتاب توسعه صنعت بازار کار سهام و خرید و فروش آن

ز – مشاوره و همکاری در زمینه مطالعه طرح‌های سرمایه‌گذاری و انجام مطالعات بازار و اقتصاد سنجی اجرای آن‌ها

ح – ایجاد موسسات و شرکت‌های زنجیره‌ای (ادغام عمومی) به منظور تکمیل زنجیره تولید ارزش هم افزایی.

بیانیه رسالت

گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز
مهدی شاد

پیام رئیس هیئت مدیره

وجود ذخایر عظیم سنگ آهن موجب شده است صنایع فولاد در فرآیند توسعه اقتصادی کشور از اهمیت به‌سزائی برخوردار شود و توجه به صنعت فولاد و سرمایه‌گذاری در این صنعت در سه دهه اخیر، کشورمان را به یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان و صادر کنندگان فولاد، مواد و فرآورده‌های معدنی در خاورمیانه تبدیل کرده است. از آن‌جا که توسعه و پیشرفت صنعت فولاد نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم در این صنعت می‌باشد، جذب سرمایه‌های بزرگ و کوچک بخش خصوصی می‌تواند دست‌یابی به این مهم را تسهیل نماید.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز با جذب سرمایه‌های مختلف محور اصلی فعالیت خود را بر ایجاد و راه اندازی پروژه‌های تولیدی به ویژه در زمینه فولاد قرار داده و از این رهگذر چشم‌انداز مطلوبی را برای آینده فعالیت‌های خود را با هدف تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صنعت فولاد ترسیم نموده است. تنوع و گستردگی شرکت‌های عضو گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز که هر کدام از مجرب‌‌ترین و با‌سابقه‌‌ترین متخصصین هر رشته بهره می‌گیرد سبب شده است این شرکت در زمینه تامین منابع مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی طرح‌ها به صورت اتکائی، خدمات فنی و مهندسی، بازرگانی و … در اغلب مجتمع‌ها و صنایع معدنی نقش اساسی و مهمی را ایفا نماید.

از آن‌جایی که برقراری ارتباط دائم با مشتریان و سهامداران محترم و ارائه اطلاعات جامع و مبسوط یکی از اهداف بلند مدت و اصلی شرکت می‌باشد، لذا مجموعه حاضر به منظور ارائه تصویری صحیح و اجمالی از وضعیت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت البرز و شرکت‌های زیر مجموعه آن جهت مزید اطلاع این عزیزان تهیه گردیده است.

پیشرفت در توسعه

حفظ، نگهداری و توسعه سرمایه‌ها

افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری‌ها

بهبود ترکیب سرمایه‌گذاری‌ها

جذب منابع مالی

توسعه منابع انسانی

تامین انتظارات سهام‌داران